Porównywarka OC. Dlaczego warto z niej korzystać

Polisa OC pojazdu jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Za jej brak grożą kary sięgające kilku tysięcy złotych. Warto wiedzieć, że właściciel pojazdu nie musi być złapany przez Policję na jeździe bez OC. Nieubezpieczone pojazdy widoczne są w systemach komputerowych i już na tej podstawie jest nakładana kara. Im dłuższy czas bez ważnego OC pojazdu, tym jest ona większa. Lepiej więc OC pojazdu posiadać. Taką polisę oferuje praktycznie każdy ubezpieczyciel. Nie zawsze jednak jej koszt jest niski. Warto więc porównywać oferty różnych ubezpieczycieli. Można oczywiście samodzielnie docierać do takich ofert i porównywać je ze sobą, jednak o wiele szybciej i łatwiej jest znaleźć tanie OC dzięki internetowej porównywarce ubezpieczeń. Jak z niej korzystać i na co zwrócić uwagę podczas szukania taniej polisy? 

Korzystanie z porównywarki nie jest skomplikowane

Porównywarka oc to narzędzie, z którego każdy skorzysta bez problemu. Aby wyszukać tanie polisy OC, przede wszystkim trzeba w porównywarce wpisać swoje dane oraz informacje na temat tego jaki pojazd chcemy ubezpieczyć. System sam poprosi o wpisanie marki pojazdu, daty produkcji, pojemności silnika i wielu innych informacji. Gdy wszystkie potrzebne dane zostaną wprowadzone, zostanie wyświetlona lista propozycji polis. Zawsze są one uszeregowane od najtańszej do droższych. Nie w każdym przypadku jednak najtańsza jest idealnym wyborem. Minusem takiej polisy może być – na przykład – brak możliwości zapłacenia za polisę w ratach. Szukając taniego OC, trzeba więc przeanalizować dokładniej kilka najtańszych polis i przyjrzeć się szczegółom każdej z ofert. Analizując je można dojść do wniosku, że dane polisy nam nie odpowiadają, inne zaś już tak. Tą, która naszym zdaniem jest najlepsza, można oczywiście szybko wykupić przez Internet, tak samo opłacić i otrzymać dokumenty polisowe na email. 

Na co zwrócić uwagę przy korzystaniu z porównywarki? 

Bardzo ważna jest szersza analiza każdej z interesujących i proponowanych nam polis. Może bowiem być tak, że cena proponowanej polisy obejmuje jakieś dodatkowe ochrony ubezpieczeniowe, których nie chcemy. Rezygnując z nich, możemy z zaskoczeniem odkryć, że proponowana polisa OC jest jeszcze tańsza. Szukając taniego OC, które chcemy opłacić w ratach, zawsze też trzeba spojrzeć, czy przy danej polisie jest taka możliwość. Niektórzy ubezpieczyciele nie sprzedają polis, które można opłacać ratalnie. Inni zaś wręcz przeciwnie. Dopuszczają opłacenie polisy w 2,4 a nawet 12 ratach. 

Wykupując konkretną polisę, oczywiście trzeba też zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia oraz wszelkimi innymi ważnymi informacjami związanymi z nabywanym ubezpieczeniem.